وقتی تابلوهای ورزشگاه با زنان حرف می‌زنند

هجدهم مهر روز مهمی بود، نه به صرف اینکه تیم فوتبال ایران ۱۴ گل به تیم کامبوج زد؛ مهم بود زیرا حدود ۴ هزار نفر از زنان کشورمان پس از سال‌ها توانستند به ورزشگاه آزادی بروند. تیم ایران اولین بازی خود در مسابقات مقدماتی جام‌جهانی قطر را در یک روز تاریخ‌ساز و پر هیجان به بهترین شکل ممکن به پایان رساند. اما این همه داستان نیست؛ این رویداد جنبه‌ها و ابعاد مختلفی داشت که سخن گفتن از هرکدام به نوبه خود اهمیت دارد. در آن روز دور تا دور زمین تصاویری دیده می‌شد که با تبلیغات معمول کنار زمین‌های فوتبال تفاوت داشت. این تبلیغات نه تبلیغ یک برند یا کالای خاص که آگاهی‌بخشی درباره سلامت زنان بود و به موضوع سرطان پستان می‌پرداخت. مای‌لیدی با شعار «هوادار تو، در کنار تو» به تابلوهای ورزشگاه آزادی کارکرد و عاملیت تازه‌ای بخشید و نشان داد که برندهای دارای مسئولیت اجتماعی چگونه می‌توانند در زمان درست و در بهترین جای ممکن، همه چشم‌ها را به خود خیره کنند و مورد توجه قرار بگیرند.

سرطان پستان شایع‌ترین سرطان در میان زنان در جهان است. بیماری‌ای که سالیانه جان هزاران نفر در جهان را می‌گیرد. هرچند که این بیماری، بیماری شایعی است اما از جمله سرطان‌هایی است که در صورت تشخیص آن در مراحل زودهنگام به راحتی قابل درمان است. تشخیص به‌موقع سرطان پستان بیش از هر چیز نیازمند آگاهی عمومی درباره موضوع است. افزایش آگاهی زنان درباره این بیماری و انجام آزمایش‌های فردی و تخصصی به صورت دوره‌ای کمک می‌کند که این بیماری در مراحل زودهنگام تشخیص داده شده و درمان شود. به همین دلیل هم در تقویم جهانی، ماه اکتبر را، ماه آگاهی از سرطان پستان نام‌گذاری کرده‌اند. افراد، نهادها و سازمان‌هایی در سراسر جهان که دغدغه سلامت زنان را دارند در این ماه می‌کوشند آگاهی عمومی درباره این بیماری را افزایش دهند. در ایران نیز گروه‌های مختلفی در ماه اکتبر و در تمام طول سال می‌کوشند آگاهی زنان ایرانی نسبت به این بیماری را افزایش دهند.

مای‌لیدی با همکاری موسسه خیریه بهنام دهش‌پور پویش مشترک «همه با هم به پیش برای پیشگری از سرطان پستان» را با هدف افزایش آگاهی عمومی درباره این بیماری در جامعه ایران راه‌اندازی کرده است. این کمپین بخشی از مجموعه فعالیت‌هایی است که این برند ایرانی در راستای هدف خود برای ارتقای سلامت زنان ایرانی انجام می‌دهد.

افزایش سلامت عمومی و به‌خصوص سلامت زنان از مسئولیت‌هایی است که هر کدام از ما در هر جایگاهی که هستیم باید به آن توجه کنیم. گروه‌ها و افراد مختلف در کنار سازمان‌های مسئول دولتی در سال‌های گذشته تلاش‌هایی در این حوزه انجام داده‌اند. ورود برندها و شرکت‌ها به این حوزه نیز اتفاقی بسیار لازم و مهم است.

برندها در سال‌های گذشته در ایران فعالیت‌های متفاوتی را به عنوان مسئولیت اجتماعی خود انجام داده‌اند و  می‌توان امیدوار بود که این اقدام گامی باشد برای توجه بیشتر به سلامت زنان. باید خوش‌بین بود که حال که میلیون‌ها نفر به واسطه فعالیت مشترک مای‌لیدی و بهنام دهش‌پور، در یکی از مهم‌ترین روزهای تاریخ ورزش ایران پیام سلامت زنان را شنیده‌اند، همه با هم برای پیشگیری از سرطان پستان به پیش برویم./

نظرات شما

پیام شما با موفقیت ارسال شد و پس از تایید در سایت به نمایش درخواهد آمد.